Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Hakkımızda

İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü(MHK), İTÜ öğrencilerini prestijli hissettirmek, öğrencileri mühendis gibi düşünmeye ve mühendisliğe adapte etmek için ilham vermek isteyen, aynı zamanda İTÜ içindeki toplumsal itkiyi güçlendirmeyi arzulayan bir toplumdur. Kurulduğu yıl olan 1990’da İTÜ’de kısıtlı sayıda kulüp bulunması nedeniyle farklı mühendislik gruplarına hitap etmesinden ötürü bu ismi aldı, ancak zamanla kulüp sayısının artması ve kurucularının inşaat mühendisi olması nedeniyle yalnızca inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik organizasyonlar düzenleyen bir topluluk olarak devam etti. Kulüp etkinliklerine katılan öğrenciler, sadece akademik ve idari ekiple değil, aynı zamanda özel sektörde çalışan firmalarla da etkileşim kuracak ve böylece profesyonel bir ağ oluşturmaya başlayacaklardır. Aktif olmak, başarılı olmak ve profesyonel olarak kendilerini ispatlamayı öğrenmek isteyen eski üyelerimiz, kariyerlerinde muazzam bir fark yarattı ve kulübümüzü gururlandırdı. MHK olarak, sizleri de “Geleceğin Mühendisi” olarak görmekten onur duyacağız.

 

Misyonu

İnşaat mühendislerini sektöre hazırlamak, kişisel olarak geliştirmek ve nitelikli mühendisler yetiştirmek için ilke ve değerlerine bağlı kalarak teknik, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek.

 

Vizyonu

Geleneklerine bağlı kalıp aynı zamanda yenilikçi olarak paydaşlarına teknik, sosyal ve kültürel açılardan değerler katacak faaliyetler düzenleyen bir kulüp olmak. Her sene 300 ile 400 arasında üyeye sahip olan Mühendisliğe Hazırlık Kulübü misyonu ve vizyonu doğrultusunda ulusal ve uluslararası çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.